W zaminowanym terenie. Objawy chorobowe i ich różnicowanie w praktyce ratownika medycznego

47,00 

Igor Żmudka

ISBN: 978-83-935557-6-5
Format: 125×195 mm, 576 stron
Oprawa miękka

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis produktu

Zabrać pacjenta na SOR czy zostawić w domu z zaleceniem dalszej diagnostyki w warunkach POZ-etu? Jak dostrzec cienką granicę, która dzieli tzw. medycynę rodziną od medycyny ratunkowej? Czy kilka godzin po naszym wyjściu z mieszkania pacjenta jego stan nie pogorszy się gwałtownie, ponieważ zignorowaliśmy istotny objaw, o którego istnieniu mieliśmy mgliste pojęcie? To pytanie, które stawia sobie większość personelu zespołów podstawowych w swojej codziennej praktyce.
Ratownicy i pielęgniarki zespołów podstawowych — stąpacie codziennie po bardzo niestabilnym i niebezpiecznym gruncie diagnostycznym. Po prawdziwym polu minowym. Dlatego oddajemy w Wasze ręce ten podręcznik, z nieco przewrotnym tytułem i formą wizualną. Mamy nadzieję, że zawarta w nim treść pozwoli Wam uniknąć wielu tragicznych
rozczarowań i będzie Was wspomagać w codziennym procesie decyzyjnym.

Igor Żmudka — ratownik medyczny w zespołach wyjazdowych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Od kilku lat związany zawodowo z Katedrą Ratownictwa Medycznego w WSPS w Dąbrowie Górniczej. Autor wielu publikacji branżowych z zakresu ratownictwa medycznego oraz medycyny ratunkowej.

Zajrzyj do książki

Informacje dodatkowe

Waga 0.3 kg
Wymiary 19.5 × 12.5 × 3.9 cm